Fon yüklənir...
Загрузка...

Futbol üzrə dünya çempionatı başlayır - Təqvim

Загрузка...
Futbol üzrə dünya çempionatı başlayır - Təqvim

Bu gün Rusiyada futbol üzrə 21-ci dünya çempionatı start götürəcək.
Kaspi.az xəbər verir ki, Bakı vaxtı ilə 19:00-da başlayacaq açılış oyununda Rusiya və Səudiyyə Ərəbistanı yığmaları qarşılaşacaqlar. 
İyunun 14-dən iyulun 15-nə qədər davam edəcək  mundialda 32 komanda 8 qrupda yarışacaq. Oyunlar Rusiyanın 11 şəhərinin 12 stadionunda keçiriləcək. 
Təqvim:
A qrupu
1-ci tur
14 iyun
19:00. Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı
15 iyun
16:00. Misir – Uruqvay
2-ci tur
19 iyun
22:00. Rusiya – Misir
20 iyun
19:00. Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı
3-cü tur
25 iyun
18:00. Uruqvay – Rusiya
18:00. Səudiyyə Ərəbistanı – Misir
B qrupu
1-ci tur
15 iyun
19:00. Mərakeş – İran
22:00. Portuqaliya – İspaniya
2-ci tur
20 iyun
16:00. Portuqaliya – Mərakeş
22:00. İran – İspaniya
3-cü tur
25 iyun
22:00. İran – Portuqaliya
22:00. İspaniya – Mərakeş
C qrupu
1-ci tur
16 iyun
14:00. Fransa – Avstraliya
20:00. Peru – Danimarka
2-ci tur
21 iyun
16:00. Danimarka – Avstraliya
19:00. Fransa – Peru
3-cü tur
26 iyun
18:00. Danimarka – Fransa
18:00. Avstraliya – Peru
D qrupu
1-ci tur
16 iyun
17:00. Argentina – İslandiya
23:00. Xorvatiya – Nigeriya
2-ci tur
21 iyun
22:00. Argentina – Xorvatiya
22 iyun
19:00. Nigeriya – İslandiya
3-cü tur
26 iyun
22:00. Nigeriya – Argentina
22:00. İslandiya – Xorvatiya
E qrupu
1-ci tur
17 iyun
16:00. Kosta-Rika – Serbiya
22:00. Braziliya – İsveçrə
2-ci tur
22 iyun
16:00. Brazilya – Kosta-Rika
22:00. İsveçrə - Serbiya
3-cü tur
27 iyun
22:00. Braziliya – Serbiya
22:00. İsveçrə - Kosta-Rika
F qrupu
1-ci tur
17 iyun
19:00. Almaniya – Meksika
18 iyun
16:00. İsveç – Cənubi Koreya
2-ci tur
23 iyun
19:00. Cənubi Koreya – Meksika
22:00. Almaniya – İsveç
3-cü tur
27 iyun
18:00. Meksika – İsveç
18:00. Cənubi Koreya – Almaniya
G qrupu
1-ci tur
18 iyun
19:00. Belçika – Panama
22:00. Tunis – İngiltərə
2-ci tur
23 iyun
16:00. Belçika – Tunis
24 iyun
16:00. İngiltərə – Panama
3-cü tur
28 iyun
22:00. İngiltər – Belçika
22:00. Panama – Tunis
H qrupu
1-ci tur
19 iyun
16:00. Kolumbiya – Yaponiya
19:00. Polşa – Seneqal
2-ciI tur
24 iyun
19:00. Yaponiya – Seneqal
22:00. Polşa – Kolumbiya
3-cü tur
28 iyun
18:00. Seneqal – Kolumbiya
18:00. Yaponiya – Polşa. Volqoqrad
1/8 final mərhələsi
30 iyun
18:00. C qrupunun 1-cisi – D qrupunun 2-cisi
22:00. A qrupunun 1-cisi – B qrupunun 2-cisi
1 iyul
18:00. B qrupunun 1-cisi – A qrupunun 2-cisi
22:00. D qrupunun 1-cisi – C qrupunun 2-cisi
2 iyul
18:00. E qrupunun 1-cisi – F qrupunun 2-cisi
22:00. G qrupunun 1-cisi – H qrupunun 2-cisi
3 iyul
18:00. F qrupunun 1-cisi – E qrupunun 2-cisi
22:00. H qrupunun 1-cisi – G qrupunun 2-cisi
1/4 final mərhələsi
6 iyul
18:00. A1/B2 cütünün qalibi – C1/D2 cütünün qalibi
22:00. E1/F2 cütünün qalibi – G1/H2 cütünün qalibi
7 iyul
18:00. F1/E2 cütünün qalibi – H1/G2 cütünün qalibi
22:00. B1/A2 cütünün qalibi – D1/C2 cütünün qalibi
Yarımfinal mərhələsi
10 iyul
22:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi
11 iyul
22:00. 3-cü cütün qalibi - 4-cü cütün qalibi
3-cü yer uğrunda oyun
14 iyul
18:00. 1-ci cütün məğlubu – 2-ci cütün məğlubu
Final
15 iyul
19:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi

Загрузка...
loading...

Məlumat

Sayta Qonaq kimi daxil olan ziyarətçilər rəylərini bildirə bilməzlər. Zəhmət olmasa Qeydiyyatdan Keçin və ya sayta öz hesabınızla daxil olun.
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...